Pisanie nie jest trudne

Ręcznie narysowane kolorowe literki

Projekt edukacyjny „ Pisanie nie jest trudne” przeznaczony jest dla uczniów klas III-VIII Szkoły Podstawowej nr 1 w Sieradzu. Czas jego trwania przewidziany został na cały rok szkolny 2021/ 2022.

CELE PROJEKTU

• Utrwalanie i rozszerzanie umiejętności formułowania różnych wypowiedzi pisemnych.
  • Motywowanie do samodzielnego pogłębiania wiedzy literackiej wśród uczniów.
  • Doskonalenie praktycznego formułowania wypowiedzi pisemnych poznanych w szkole podstawowej.
  • Wdrażanie do unikania w wypowiedziach pisemnych błędów ortograficznych, gramatycznych, stylistycznych.
  • Kształcenie dbałości o estetyczny wygląd pracy i czytelne pismo.

ZAKRES MATERIAŁU DLA UCZNIÓW

• Zasady formułowania dłuższych i krótszych wypowiedzi pisemnych.
  • Ćwiczenia gramatyczno- stylistyczne dostępne w podręcznikach i przygotowywane przez nauczyciela polonistę.

ZASADY PROJEKTU

• Projekt edukacyjny „ Pisanie nie jest trudne” trwa przez cały rok szkolny.
  • Biorą w nim udział uczniowie klas III-VIII SP nr 1 w Sieradzu.
  • Każdego miesiąca uczniowie po wcześniejszym powtórzeniu i utrwaleniu danej formy wypowiedzi pisemnej piszą pracę ( dłuższą lub krotką formę wypowiedzi pisemną) na określony temat.
  • Po sprawdzeniu prac według ustalonych kryteriów oceny wpisywane będą do dzienników. Wyniki każdej klasy prezentowane będą w gablocie szkolnej wraz z nazwiskami uczniów, którzy otrzymali 5 lub 6. Uczniowie, których nazwiska najczęściej pojawiały się na tablicy informacyjnej ,będą zwycięzcami projektu ( na każdym poziomie).
  • Na uroczystym zakończeniu roku szkolnego zwycięzcy otrzymają nagrody rzeczowe i dyplomy.