Spotkanie z ratownikiem medycznym

17 października 2019 r. zawitał do nas pan Piotr Katyński wykwalifikowany ratownik medyczny, jak również pracownik 15 Sieradzkiej Brygady Wsparcia Dowodzenia.

Pan Piotr przedstawił dzieciom najważniejsze aspekty udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. W ramach zajęć dzieci mogły dokonać pomiaru ciśnienia krwi za pomocą ciśnieniomierza oraz przeprowadzić badanie osłuchowe kolegi/koleżanki przy użyciu stetoskopu.

Uczniowie świetlicy szkolnej dowiedzieli się także jak poprawnie bandażować rany powstałe w wyniku skaleczeń.

Na koniec spotkania zorganizowano quiz z pytaniami sprawdzającymi wiedzę uczniów na temat pomocy przedmedycznej. Za poprawne odpowiedzi dzieci dostały słodkie niespodzianki. Całość wizyty została uwieńczona podziękowaniami Pani wicedyrektor Anny Spętanej. Dzieci wykazały się ogromnym zainteresowaniem, zadawały liczne pytania, a także wielu z nich deklarowało chęć pozostania w przyszłości ratownikiem medycznym.